Program podpory českého kulturního dědictví v zahraničí (krajané, lektoři)

Program podpory českého kulturního dědictví v zahraničí (krajané, lektoři)

Upevňování povědomí o českém kulturním dědictví především vysíláním lektorů českého jazyka na vysoké školy v cizině a vysíláním učitelů ke krajanským komunitám v zahraničí a zajištěním studia krajanů v ČR.

Únor 2014

Austrálie, Melbourne

Vystoupení Jaroslava Duška

Eliška Kyršová

V únoru vystoupil v Melbourne v rámci svého turné improvizátor a herec Jaroslav Dušek. Jeho vystoupení měla v Austrálii takový úspěch, že se představení, při kterých se hra mísila s improvizací a přecházela v debatu, protahovala do pozdních nočních hodin a končila na baru. S mistrem a několika českými rodiči žijícími v Melbourne jsme ještě dlouho po vystoupení diskutovali o tom, jak se proměnily reakce českého publika na představení Čtyři dohody, se kterými vystupuje už několik let.

 

Výtvarná soutěž Lidice 2014

Eliška Kyršová

Někteří žáčci České školy Melbourne se již podruhé zúčastnili mezinárodní dětské výtvarné soutěže Lidice. Téma bylo Rodinné zemědělství aneb Naše zahrádka a pole. V rámci této soutěže proběhl i výtvarný workshop, na kterém jsme vyráběli obrázky do soutěže. Letošního ročníku soutěže se zúčastnily děti ze 77 zemí světa.