Příručka BYOD

Příručka pro vedoucí pracovníky škol o možnostech využití mobilních zařízení žáků pro výuku a učení je nyní volně ke stažení i v českém jazyce.

Sdružení European Schoolnet v rámci aktivit ministerstvem školství připravilo příručku, která shrnuje informace o využití vlastních zařízení žáků pro potřeby výuky a učení včetně praktických rad a příkladů dobré praxe. Publikace uvádí hlavní přínosy konceptu BYOD (Bring Your Own Device), upozorňuje na případná rizika a uvádí rovněž různé scénáře a modely zavádění BYOD do výuky. Příručka je primárně určená vedoucím pracovníkům škol, ale zajímavá může být také pro učitele, kteří by BYOD rádi využili v rámci své výuky. Dům zahraniční spolupráce připravil v roce 2017 český překlad, který je volně ke stažení zde.

Pro ty, kteří se zajímají především o technické aspekty spojené s BYOD, je určena publikace BYOD for Schools: Technical advice for school leaders and IT Administrators (pouze v anglickém jazyce), kterou vydal European Schoolnet na konci roku 2017, a z ní vycházející soubor kratších tematických příruček:

Zpět