Konference Scientix

Konference pro učitele základních a středních škol, kteří se věnují přírodovědným předmětům a rádi ve výuce zkoušejí nové věci.

Dům zahraniční spolupráce srdečně zve učitele přírodovědných předmětů na konferenci Scientix, která proběhne v polovině února v Českých Budějovicích. Cílem akce je představit učitelům praktické tipy do výuky, nápady na experimenty a různé zajímavé aplikace. Konference se uskuteční za podpory evropského projektu Scientix a Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Na co se můžete na konferenci těšit? Nanotechnologie, online laboratoře nebo robotika jsou jen některá z témat workshopů, do kterých se můžete zapojit. Workshopy na konferenci nebudeme dělit podle předmětů, ale chtěli bychom ukázat mezipředmětové vztahy a spojitost s uplatněním v reálném životě. Zároveň na konferenci představíme několik zajímavých profesí. Jak se pracuje v jaderné elektrárně? A jaké dovednosti jsou důležité pro práci v IT firmě?

Rádi bychom na konferenci poskytli prostor také Vám, abyste sdíleli, co se Vám ve výuce osvědčilo, nebo prezentovali svůj projekt. V případě zájmu prosím vyplňte registrační formulář uvedený níže a napište do něj, na co byste se chtěli v příspěvku zaměřit.

Termín a místo konání: Konference se uskuteční 15. – 16. února 2019 v Českých Budějovicích.

Registrace: V případě zájmu o konferenci vyplňte, prosím, registrační formulář. Všichni vybraní účastníci budou následně kontaktováni ze strany DZS. Účast na konferenci je bezplatná (včetně ubytování). 

Praktické informace pro účastníky: Konference se uskuteční na Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Ubytování je pro účastníky zajištěno v dvoulůžkových pokojích v hotelu Clarion, kde proběhne také slavností večeře v pátek 15. února a snídaně v sobotu 16. února 2019.

 

Loga.jpg

  

Rámcový program

Pátek 15. února 2019

11:00 – 13:00

PřF JČU

Neformální zahájení konference

  • registrace
  • pokusy na stanovištích, které předvede ÚDiF - Úžasné divadlo fyziky
  • občerstvení

13:00 – 16:00

PřF JČU

Slavnostní zahájení konference

Plenární zasedání

  • představení projektu Scientix
  • představení zajímavých profesí

16:00 – 17:30

PřF JČU

Workshopy

19:00

Clarion

Slavnostní večeře

 

Sobota 16. února 2019

7:00 – 8:00

Clarion

Snídaně

9:00 – 12:00

PřF JČU

Workshopy

12:00 – 13:00

PřF JČU

Plenární zasedání

Ukončení konference, oběd formou balíčku

 Lektoři, témata a anotace workshopů a prezentací

Zajímavé profese aneb jak motivovat žáky ke studiu a profesnímu uplatnění v přírodovědných a technických oborech

Milan Svátek, BroadCom

Pavel Šimák, Jaderná elektrárna Temelín, ČEZ, a.s.

Workshopy

Patrik Fiferena, Česká geologická služba - výukové materiály (animace, pracovní listy, návody na jednoduché pokusy) ze světa geologie a geografie

Zdeněk Heteš, ZŠ Mládežnická Trutnov - robotika a informatické myšlení

Helena Lazarová, ZŠ a MŠ Hrabina, Český Těšín - online laboratoře pro výuku přírodních věd

Věra Krajčová, Smíchovská střední průmyslová škola Praha - nanotechnologie ve výuce

A další :-)

 

Kontaktní osoba: Vladimíra Pavlicová, Dům zahraniční spolupráce (vladimira.pavlicova@dzs.cz).

O projektu Scientix: Evropský projekt Scientix má za cíl vytvořit živou komunitu učitelů, vzdělávacích institucí a dalších relevantních aktérů, kteří vzájemně sdílí výukové materiály, zkušenosti a příklady dobré praxe. Na portálu projektu www.scientix.eu můžete volně vyhledávat, používat a stahovat výukové materiály a zdroje nebo požádat o jejich překlad do českého jazyka. Více o projektu naleznete na stránce https://www.dzs.cz/cz/eun/scientix/

 

Diclaimer.jpg

 

Zpět