Program podpory českého kulturního dědictví v zahraničí (krajané,lektoři)

Program podpory českého kulturního dědictví v zahraničí (krajané,lektoři)

Upevňování povědomí o českém kulturním dědictví především vysíláním lektorů českého jazyka na vysoké školy v cizině a vysíláním učitelů ke krajanským komunitám v zahraničí a zajištěním studia krajanů v ČR.

Lektoráty - Volná místa

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) ve spolupráci s Domem zahraniční spolupráce (DZS) vyhlašuje výběrové řízení na místo lektor/lektorka českého jazyka a literatury, který/která bude od akademického roku 2017/2018 působit na lektorátu českého jazyka a literatury na univerzitě Beijing Foreign Studies University (http://en.bfsu.edu.cn/), Peking, Čína. Termín pro přihlášení byl prodloužen do 21. 4. 2017. Podrobnosti naleznete ZDE.

 

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) ve spolupráci s Domem zahraniční spolupráce (DZS) vyhlašuje výběrové řízení na místo lektora/lektorky českého jazyka a literatury, který/která bude od akademického roku 2017/2018 působit na lektorátu českého jazyka a literatury na Uzhhorod National University (http://www.uzhnu.edu.ua/en/), Užhorod, Ukrajina. Termín pro přihlášení byl prodloužen do 21. 4. 2017. Podrobnosti naleznete ZDE.

 

 

V případě vyhlášeného výběrového řízení je nutné doložit vedle motivačního dopisu, strukturovaného životopisu a dokumentů dokládajících vzdělání a praxi také vyplněný Dotazník pro uchazeče o lektoráty. Viz sekce Lektoráty/Dokumenty a formuláře.

 

 

Ke stažení

Vyhlášení VŘ - Čína 2.pdf PDF 13.04.2017 570621 B
Vyhlášení VŘ- Ukrajina (Užhorod) 2.pdf PDF 13.04.2017 560765 B