Jarní MOOC kurzy European Schoolnet Academy

Digitální kompetence, využití her ve výuce a prevence šikany jsou témata masivních online kurzů pro učitele, které budou probíhat letos na jaře.

European Schoolnet Academy plánuje na jaře 2016 spustit další online kurzy určené pro učitele – Developing Digital Skills in your Classroom Round 2, Updated Games in Schools Course a kurz zaměřený na šikanu ve škole. Nabízené kurzy jsou zdarma. V plánu je také představit nové možnosti sdílení kontaktů v rámci EUN Academy.

Co se dozvíte v kurzu Developing Digital Skills in your Classroom Round 2?

V kurzu se seznámíte s celou škálou nástrojů, aktivit a materiálů, které Vám pomohou ve výuce a rozvoji digitálních kompetencí učitelů i žáků. Kromě toho také získáte celou řadu informací o bezpečném chování na internetu a o autorských právech. Kurz bude probíhat v šesti modulech zaměřených na výukové metody vhodné jak pro základní, tak i střední školy.

Vzhledem k tomu, že kurz probíhá pod záštitou kampaně za počítačovou gramotnost eSkills for Jobs, odevzdává na závěr každý účastník projekt, který může předložit do soutěže eSkills for Jobs Awards.

Délka kurzu je 7 týdnů s předpokládanou časovou náročností zhruba 3 až 4 hodiny týdně.

Kurz bude spuštěn 4. dubna a můžete se na něj přihlašovat přes tento odkaz: http://www.europeanschoolnetacademy.eu/web/developing-digital-skills-in-your-classroom-2nd-round

 

Co bude náplní kurzu Updated Games in Schools Course?

Aktualizovaná verze úspěšného kurzu přináší nejnovější herní aktivity a nástroje, které lze využít v každodenní výuce. V rámci kurzu proto budou prezentovány hry pro mobilní telefony či tablety nebo aplikace, které umožňují pracovat s virtuální realitou. K dispozici budou krátká videa, interaktivní diskuze a další rozšiřující materiály.

Délka kurzu je 7 týdnů s předpokládanou časovou náročností zhruba 3 hodiny týdně.

Kurz bude spuštěn 18. dubna a můžete se na něj přihlašovat přes tento odkaz: http://www.europeanschoolnetacademy.eu/web/games-in-schools-3rd-round/course

 

Vzhledem k tomu, že oba kurzy již v minulosti proběhly, můžete se podívat, co bylo jejich náplní prostřednictvím následujících odkazů:

https://storify.com/eu_schoolnet/eun-academy-course-developing-digital-skills-in-yo?utm_campaign=&awesm=sfy.co_b0wCq&utm_source=direct-sfy.co&utm_content=storify-pingback&utm_medium=sfy.co-twitter

https://storify.com/eu_schoolnet/eun-academy-online-course-games-in-schools?utm_medium=sfy.co-twitter&utm_content=storify-pingback&utm_campaign=&utm_source=direct-sfy.co&awesm=sfy.co_z03iv

V obou kurzech bude působit jako podpora pro české učitele Mgr. Petra Boháčková.

 

Třetí kurz, který bude zahájen ještě před letními prázdninami, se bude zabývat aktuálním tématem šikany ve škole. Poskytne učitelům možnosti získat různé nástroje, prostředky a kontakty, které mohou v souvislosti s daným tématem prakticky využívat. Kurz bude spuštěn během května.

 

Nové možnosti sdílení kontaktů

Akademie také nyní nabízí nové možnosti přímého kontaktování jednotlivých účastníků kurzů. Právě teď je možné psát zprávy všem uživatelům na jejich zeď, která je všem přístupná a najdete ji pod záložkou My Profile tab. Ať se spojení daří!

 

Podrobnější informace najdete na stránkách European Schoolnet Academy: www.europeanschoolnetacademy.eu

Zpět