European Schoolnet

European Schoolnet

Sdružení European Schoolnet (EUN) podporuje využívání informačních a komunikačních technologií (ICT) ve vzdělávání a inovativní výuku matematiky, přírodovědných a technických předmětů.

Web programu

EUN Academy

Chcete se zapojit do dalšího vzdělávání učitelů s evropským rozměrem, ale nechcete kvůli tomu cestovat nikam daleko? Zapište si bezplatný online kurz EUN Academy!

 Logo_EUNAcademy.jpg

European Schoolnet Academy je iniciativa evropského sdružení European Schoolnet (EUN), jejímž cílem je umožnit učitelům základních a středních škol vzdělávat se prostřednictvím online kurzů. Pod vedením zkušených lektorů budou diskutovány nejrůznější otázky školní praxe s důrazem na inovativní metody výuky a využití ICT ve vzdělávání. Důležitou součastí kurzů je vzájemná výměna zkušeností mezi zapojenými učiteli. K dispozici budou také například krátká videa, kvízy či rozšiřující materiály. Všechny kurzy jsou zdarma. Délka kurzů se pohybuje v rozmezí 6 až 8 týdnů, příprava zabere zhruba 2 až 3 hodiny týdně. Do kurzu se lze zapsat i v jeho průběhu.

Na podzim 2016 jsou naplánovány následující témata kurzů:

  • astronomie (Teaching with Space and Astronomy in your Classroom, datum zahájení: 5. září);
  • výukové aktivity podporující spolupráci žáků (Collaborative Teaching and Learning, datum zahájení: 24. října);
  • školní ICT infrastruktura (Administering School ICT infrastructure: developing your knowledge and skills, datum zahájení: 28. listopadu).

Bližší informace jsou uvedeny na webových stránkách www.europeanschoolnetacademy.eu.